Määratlemata

Uut Eesti orhideede käsiraamatut saab juba tellida!

Aprillis 2017 valmib “EESTI ORHIDEEDE KÄSIRAAMAT”!
Kõvaköide, formaat 170x250mm, 304 lehekülge, 1005 pilti.
Autorid Rainar Kurbel ja Toomas Hirse / MTÜ Käoraamat
26. märtsini saab teha eeltellimuse. Selleks tuleb saata e-mailile telli@kaoraamat.ee oma nimi, aadress ja postitusmeetodi soov (sobiv Smartposti/Omniva automaat või Omnivaga koju). Eeltellides on raamatu hind 22€ + otsene postikulu (nt Smartpost 2.59€). Ettemaksu pole! Kui raamat valmis, postitame selle koos arvega ja anname saadetud kontaktile teada. Peale eeltellimuse perioodi raamatu otsemüügi hind tõuseb. Eeltellimus annab raamatu saamisele garantii. Eeltellides on võimalik raamat osta veelgi soodsama hinnaga 20€ + postikulu, kui jagad seda postitust oma FB lehele enne 26. märtsi.
Lühike raamatu ülevaade:
Oluline osa raamatust on piltmääraja, mis ei eelda teadmisi bioloogia vallas. Lisaks õitsvate taimede osale on võimalik määrata ka viljunud orhideesid. Määramist lihtsustavad oskussõnad pildis ehk botaanilised terminid näidatuna piltidel, mitte kirjelduste või joonistena. Lisaks:
* Uued ja detailsed levikukaardid
* Uued arvandmed liikidest ja alamliikidest, mille aluseks on autorite poolt teostatud üle 48000 mõõtmise. Mõõdetud ja loendatud on kõiki peamisi karakteristikuid – kõrgust, õisiku pikkust ja õite arvu, lehtede arvu ja suurust, õie mõõtmeid kannuse pikkuseni välja.
* Raamatus on 1005 pilti, mida on tublist rohkem kui kõigis seni Eestis ilmunud orhideesid käsitlevates raamatutes kokku
* Õiepildi näide 1:1-le reaalsuuruses, süstemaatikas toimunud muudatused, naaberriikides leiduvad liigid, hübriidid ja muud ebatavalised orhideed, Eesti orhideede pikkusrekordid
ja palju muud huvitavat.

Kindlasti saab raamatut osta ka Saaremaa Orhideefestivalil!